هر ساله زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 از طریق انتشار اطلاعیه ای در سایت سازمان سنجش sanjesh.org به داوطلبان اطلاع رسانی می شود. داوطلبان می بایست براساس اطلاعات کارت ورود به جلسه آزمون خود، در روز 8 اردیبهشت ۱۴۰۲ در محل آزمون حاضر شوند.

در سال های اخیر آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت هماهنگ با سایر دستگاه های اجرایی برگزار می شود که علاقه مندان به اشتغال در حیطه معلمی و مدرسی از طریق شرکت در این آزمون و در صورت رسیدن به حد نصاب قبولی می توانند در این سازمان و در شغل مورد علاقه خود استخدام شوند.

داوطلبانی که موفق به ثبت نام در این آزمون شده اند، یک کد رهگیری در پایان مراحل ثبت نام دریافت می نمایند که با استفاده از این کد می توانند سایر فرایندهای آزمون از جمله دریافت کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج و… را انجام دهند. داوطلبانی که در تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 در جلسه حاضر می شوند، می بایست کارت ورود به جلسه و یک کارت شناسایی معتبر به عنوان مجوز ورود به آزمون همراه خود داشته باشند.

تاریخ و زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال جدید 1402

همانطور که پیش از این نیز اشاره شده است، داوطلبانی که فرم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ را تکمیل کرده اند، باید برای مرحله اول پذیرش یعنی آزمون کتبی حاضر شوند. متقاضیان آزمون سال جاری باید با اطلاع از زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1402 فرصت مطالعه خود را سنجیده و متناسب با آن برنامه ریزی کنند تا بتوانند به حد نصاب قبولی در آزمون برسند.

 

بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش مورخ 8 اردیبهشت 1402 اعلام شده که داوطلبان می بایست با توجه به نمره آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام به مطالعه دروس بر اساس بارم بندی ها نمایند.

با این حساب متقاضیان با توجه به بازه زمانی ارائه شده تا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی آموزش پرورش فرصت خواهند داشت جهت افزایش سطح علمی و کسب آمادگی لازم برای موفقیت و قبولی در آزمون (کتبی) آموزش و پرورش در سال 1402 منابع معرفی شده را مطالعه نمایند. به داوطلبان برای اطلاع از منابع این آزمون پیشنهاد می گردد مقاله زیر را مطالعه کنند.

تاریخ و زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال جدید 1402

سوالات متداول

 

1- آیا آزمون استخدامی آموزش و پرورش جدا از سایر دستگاه های اجرایی ۱۴۰۲ برگزار می شود؟

 همان طور که در متن این مقاله نیز اشاره شده است برگزاری این آزمون جدا از آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی می باشد. توضیحات بیشتر در متن مقاله ارائه شده است.

 

2- آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ چه زمانی برگزار می شود؟

آزمون استخدامی آموزش و پرورش معمولا هر ساله در نیمه اول سال برگزار می شود که تاریخ دقیق برگزاری آن در متن مقاله ارائه شده است.

 

3- داوطلبان در روز برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 لازم است که چه مدارکی همراه داشته باشند؟

همان طور که در این مقاله اشاره شده است، کارت ورود به جلسه آزمون، کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار از جمله مدارک مورد نیاز برای روز برگزاری آزمون است و بدون این مدارک داوطلبان نمی توانند در آزمون شرکت کنند.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ 

شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ 

عبارتند از :

داشتن تابعیت ایران

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی

التزام به قانون جمهوری اسلامی ایران

انجام دوره خدمت یا معافیت قانونی برای داوطلبان آقا

داشتن سلامت جسمانی برای انجام کاری که استخدام می شوند.

نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات و نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر

نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی

داوطلبان نباید جزو نیروهای خرید خدمت دستگاه های اجرایی و یا بازنشسته باشند.

داشتن حداقل 20 سال تمام و داشتن حداکثر 40 سال تمام (لیسانس و فوق لیسانس)

1 دیدگاه برای “برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای معلمان ابتدایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *